O Firmie

PhosAgro to pionowo zintegrowana firma rosyjska, jeden z czołowych światowych producentów nawozów fosforowych

Nasze przyjazne dla środowiska produkty służą pomocą rolnikom w zwiększeniu wydajności i jakości plonów w 102 państwach na wszystkich zamieszkanych kontynentach. Produkujemy 50 rodzajów nawozów fosforowych i azotowych, amoniak, fosforany paszowe oraz wysokiej jakości surowce fosforytowe o zawartości P₂O₅ 39% lub większej (koncentrat apatytowy).

1
miejsce w światowej produkcji koncentratu apatytowego

(według danych IFA)

Aktywa

W skład grupy PhosAgro wchodzi Apatit S.A. w mieście Czerepowiec (obwód wołogodski), jego filie w Kirowsku (obwód murmański), Bałakowie (obwód saratowski) i Wołchowie (obwód leningradzki), PhosAgro-Region Sp. z o. o. i Instytut badawczy nawozów i środków owadobójczych imienia profesora J. W. Samojłowa S.A.

PhosAgro to największy europejski producent nawozów fosforowych i światowy lider w produkcji wysokiej jakości surowców fosforytowych

Na rynek rosyjski PhosAgro dostarcza więcej nawozów niż do jakiego innego państwa na świecie.

1
miejsce pod względem dostaw nawozów w Rosji

(według danych Rosyjskiego Związku Producentów Nawozów)

"Od rudy do żywności"
Wydobycie surowców
PhosAgro posiada własne złoża rudy apatytowo-nefelinowej pochodzenia magmowego, co całkowicie zabezpiecza materiał do produkcji surowców fosforytowych (koncentratu apatytowego o wyjątkowo wysokiej zawartości P2O5)
"Od rudy do żywności"
Przetwarzanie surowców
Nieustające inwestycje w modernizację zakładów przetwórczych, wdrażanie zaawansowanych technologii oraz posiadane doświadczenie sprawiają, że PhosAgro jest jednym z wiodących na świecie producentów wysokiej jakości koncentratu apatytowego. Współczynnik ekstrakcji składników odżywczych w produkcji tego koncentratu wynosi ponad 94%, a wytwarzane z niego nawozy należą do najbezpieczniejszych na świecie.
"Od rudy do żywności"
Produkcja
Produkujemy 39 rodzajów nawozów fosforowych i azotowych, a także amoniak i fosforany paszowe w trzech zakładach na terenie Rosji. Do roku 2025 planowane jest dalsze rozszerzenie asortymentu do 50 i zwiększenie wolumenu z 9 do 11,5 mln ton.
"Od rudy do żywności"
Sprzedaż
Produkujemy pełną gamę nawozów dla potrzeb producentów rolnych. Oferujemy nie tylko produkty, ale także wszelkie związane z nimi usługi, np. wsparcie agrotechniczne w celu osiągnięcia wysokiej wydajności upraw. Na wysoko konkurencyjnych rynkach nasza firma bezpośrednio i skutecznie współpracuje z lokalnymi dystrybutorami i gospodarstwami poprzez sieć biur handlowych w krajach Europy, Azji i Ameryki Południowej. Pozwala nam to lepiej zrozumieć potrzeby odbiorcy ostatecznego.
"Od rudy do żywności"
Logistyka
Gwarancją niezawodności dostaw naszych produktów jest posiadanie własnej infrastruktury logistycznej. Obejmuje ona 28 kompleksów magazynowych, tabor składający się z 6200 wagonów oraz terminal przeładunkowy w porcie Ust-Ługa
"Od rudy do żywności"
Dystrybucja
PhosAgro jest liderem pod względem sprzedaży wszystkich nawozów mineralnych na rynku rosyjskim gdzie posiada rozwiniętą sieć dystrybucji z ośrodkami w głównych regionach rolniczych – w Kraju Stawropolskim, w Kraju Krasnodarskim, jak również na Syberii i na Dalekim Wschodzie.
"Od rudy do żywności"
Wartość dodana
Chcemy być naturalnym wyborem wszystkich rolników, którzy są zainteresowani zarówno wzrostem plonów, jak i bezpieczeństwem ekologicznym swoich upraw oraz produktów spożywczych z nich wyprodukowanych. Do produkcji naszych nawozów używamy surowców przyjaznych dla środowiska, co pozwala naszym odbiorcom dostarczać konsumentom zdrową żywność.

Geografia działalności

Niezwykle wydajne i bardzo przyjazne dla środowiska produkty PhosAgro cieszą się popytem na wszystkich zamieszkałych kontynentach. Sprzedawane są w ponad 100 krajach Europy, Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej za pośrednictwem sieci własnych biur handlowych, strategicznie umiejscowionych na największych światowych rynkach nawozów.

Elastyczny model produkcji i sprzedaży pozwala PhosAgro skutecznie zaspokoić popyt na ekologiczne i bezpieczne nawozy na całym świecie. Firma posiada własne biura sprzedaży w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Serbii, Polsce, na Litwie, Cyprze, a także w Brazylii, Argentynie i Singapurze. Dzięki temu możemy lepiej zrozumieć i zaspokoić potrzeby naszych klientów.

 • 100 dostawy do
  krajów

 • 10 biur handlowych poza
  granicami Rosji

 • 92% udział sprzedaży bezpośredniej
  na rynek ostateczny

100
liczba krajów dostawy

Grupa PhosAgro to największy dostawca wszystkich rodzajów nawozów mineralnych na rynku rosyjskim. Firma posiada przedsiębiorstwa wydobywcze i przetwórcze w obwodach murmańskim, wołogodzkim, saratowskim i leningradzkim, ma własną infrastrukturę logistyczną, w tym terminale portowe, a także największą w kraju sieć dystrybucji nawozów mineralnych i fosforanów paszowych. W skład Grupy wchodzi jedyny w Rosji i wiodący w Europie specjalistyczny Instytut Badawczy Nawozów i Insektofungicydów im. prof. J.W. Samojłowa. Instytut jest pionierem w wykorzystaniu rosyjskich surowców fosforytowych i inicjatorem wielu rozwiązań w przemyśle nawozów mineralnych. W roku 2019 ten ośrodek badawczy obchodził setną rocznicę istnienia.

 • 71 działalność w
  regionach

 • 21 regionalnych
  spółek-córek

 • 29 centrów
  dystrybucyjnych

71
regionów w których jesteśmy obecni

Regiony obecności