Rozwój i perspektywy

Lider rynku rosyjskiego

Rosyjscy rolnicy pozostają kluczowi dla firmy. PhosAgro utrzymuje pozycję wiodącego dostawcy nawozów mineralnych na rynku rosyjskim, a w ciągu ostatnich pięciu lat zwiększyło swą sprzedaż prawie dwukrotnie. PhosAgro posiada zaplecze wiedzy i informacji na temat technologii upraw na wszystkich rodzajach rosyjskich gleb i jest oferuje pełne wsparcie agrotechniczne dla gospodarstwach rolnych o różnej wielkości: poczynając od drobnych rolników po duże holdingi rolne.

Bezpośredni dostęp do odbiorców na świecie

Jednym ze strategicznych celów Grupy jest promocja wyjątkowych właściwości swoich produktów wśród klientów na wszystkich rynkach. Dziesięć biur handlowych w Europie, Azji i Ameryce Południowej pozwala na utrzymanie bezpośrednich relacji z dystrybutorami i producentami rolnymi na świecie i szybkie reagowanie na zmiany rynkowe.

Własne zasoby surowców

PhosAgro pozyskuje z własnych źródeł 100% potrzebnego koncentratu apatytowego, 100% kwasu fosforowego, 87% kwasu siarkowego i 90% amoniaku. Wysoka jakość i bezpieczeństwo produkcji nawozów zawierających fosfor osiągnięte zostają dzięki wykorzystaniu własnych zasobów przyjaznych dla środowiska surowców fosforytowych, wydobywanych na Półwyspie Kolskim.

Zwiększenie mocy produkcyjnych

Program zwiększenia mocy produkcyjnych wdrażany we wszystkich przedsiębiorstwach Grupy PhosAgro pozwoli zwiększyć produkcję nawozów przyjaznych dla środowiska i fosforanów paszowych do roku 2025.

Unikatowość PhosAgro

Dlaczego PhosAgro?

Bo jest wyjątkowe. Ma własne złoża surowca wysokiej jakości. Posiada ogromne doświadczenie w produkcji i może ją elastycznie dostosowywać do potrzeb rynku. W połączeniu z pionowo zintegrowanym modelem biznesowym pozwala to PhosAgro dostarczać producentom rolnym szeroką gamę doskonałych i ekologicznych nawozów mineralnych.

Gwarancja bezpiecznej żywności

Do produkcji nawozów stosujemy koncentrat apatytowy o wysokiej zawartości fosforu, uzyskany z rudy magmowej. To decyduje o wysokiej jakości nawozów i bezpieczeństwie produkowanej z ich wykorzystaniem żywności.

Odbiorca jest najważniejszy

PhosAgro stara się być jak najbliżej odbiorców ostatecznych. Dysponuje rozległą siecią sprzedaży w Rosji i biurami handlowymi w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Tego rodzaju kontakt pozwala firmie lepiej rozumieć potrzeby rolników na całym świecie.

Szeroki wachlarz gotowych rozwiązań

Dzięki własnej jednostce naukowo-badawczej PhosAgro może łatwo rozpocząć produkcję nowych rodzajów nawozów, zgodnych z bieżącymi potrzebami konsumentów.

Elastyczny model biznesowy produkcji i sprzedaży

Elastyczne systemy produkcji pozwalają PhosAgro podjąć się każde wyzwanie i sprostać potrzebom klientów. Na liniach produkcyjnych zakładów Grupy można płynnie zmieniać rodzaj wytwarzanego nawozu w ciągu zaledwie kilkunastu godzin. Dzięki temu, przy niezwykle szybkiej reakcji, zachowana jest wysoka wydajność.

Plecy